Metal Breath Production

Aktualní novinky

25.06.2018 - Tituly stále skladem

I když vydavatelství Metal Breath ukončilo činnost, stále jsou k dispozici v doprodeji jím vydané tituly na CD:

CALES "KRF" - 100,- Kč / 5 Eur
PROMISES "In The Pharmacy" - 100 Kč / 5 Eur
CALES "Savage Blood" - 100,- Kč / 5 Eur
SEROTONAL "The Futility Of Trying To Avoid The Unavoidable" - 100,- Kč / 5 Eur
DYING PASSION "Sweet Disillusions" - 100,- Kč / 5 Eur
THE RAY OF THE SUN" - 100,- Kč / 5 Eur
SORATH "Vivimos En Perpetua Guerra" - 100,- Kč / 5 Eur

MC:
MYTHOPOEIA "Scheps Ankh, Aesh Mezareph, Athropopaia, Míchání" - 50 Kč / 2 Eura

CD-R s originálním obalem:
MYTHOPOEIA "The Golden Leaf Of Oak" - 50 Kč / 2 Eura
BREATH OF DOOM Compilation - 50 Kč / 2 Eura.
Objednávejte zde.

19.03.2018 - Výstava fanzinů - Metal Breath v Popmuseu

Zveme vás na zajímavou výstavu metalových (nejen) fanzinů do Popmusea v Praze. Už jsme muzejními exponáty... :-) Výstava metalových fanzinů v Popmuseu

18.12.2015 - Vydavatelství Metal Breath Production ukončilo činnost

Metal Breath ukončilo veškeré své aktivity na konci roku 2011. K prodeji jsou pouze vlastní tituly zde. Nakladatelství MBP pokračuje s vydáváním knih.

30.08.2012 - Vychází 54., pravděpodobně poslední číslo fanzinu Metal Breath

Metal Breath č. 5430. srpna 2012 vychází pravděpodobně poslední číslo fanzinu METAL BREATH č. 54! Poprvé nevychází v tištěné, ale výhradně elektronické podobě (v PDF). Proč se tak děje? Koncem roku 2011 ukončilo činnost vydavatelství Metal Breath Production a fanzin Metal Breath byl dosud živ z prodeje CD. 54. číslo vychází tak, aby si jej fanoušci mohli sami vytisknout, případně číst pouze v elektronické podobě na svém počítači či mobilním zařízení. Pavel Maňas z Metal Breath k tomu říká: "Poslední tištěné číslo vyšlo těšně před Vánocemi 2011, tzn. je to rok a tři čtvrtě a za tu dobu se nám nashromáždila spousta CD a nahrávek na recenzi, pro které jsme chtěli ještě něco udělat. Metal Breath č. 54 vychází pouze elektronicky, mohli jsme si proto nyní dovolit barevné fotografie, měli jsme volnou ruku při výběru kapel na rozhovory, zkrátka pohoda. Poslední číslo pomyslně dělá tečku za naší prací v metalovém undergroundu. Je na čase, aby štafetu definitivně převzali mladší kolegové." Metal Breath číslo 54 přináší obsáhlý a velmi otevřený rozhovor s Pavlem Maňasem o 22 letech práce na Metal Breath, stejně tak jako vzpomínání všech důležitých osob, které Metal Breathem prošly. Dále si můžete přečíst rozhovory se SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, FORGOTTEN SILENCE, HEIDEN, DYING PASSION a X-CORE a samozřejmě množství recenzí. Verzi pro tisk lze stáhnout zde nebo náhledovou verzi zde.

12.03.2012 - Metal Breath získalo zvláštní cenu Břitva 2011

Na sobotním vyhlašování výsledků Ceny Břitva 2011 v brněnské Melodce dostalo vydavatelství a fanzin Metal Breath zvláštní cenu Břitva 2011. K tomu Pavel Maňas, zakladatel Metal Breath, říká: "Jsem strašně rád a poctěn, že jsem obdržel tuto cenu a doufám, že je to cena za těch více než 20 let, které jsem strávil na undergroundové scéně. Myslím, že tahle cena patří nejen mě, ale i všem spolupracovníkům, kteří kdy se mnou v Metal Breath dělali a tímto jim chci poděkovat. Samozřejmě chci poděkovat i všem fanouškům. Díky moc, strašně si této ceny vážím". Více informací zde.

31.10.2011 - Vydavatelství Metal Breath Production oficiálně ukončí svoji vydavatelskou činnost dne 31. prosince 2011.

Vydavatelství Metal Breath Production ukončí zcela svoji vydavatelskou činnost ke konci letošního roku! Pavel Maňas, majitel firmy Metal Breath Production, k tomu říká: "Po 21 letech pestrých hudebních aktivit je na čase začít se věnovat plně něčemu jinému. Myslím, že i přesto, že jsme nevydali mnoho titulů (16), plně jsme se jim věnovali a zanechali jsme na české a světové metalové scéně svou nesmazatelnou stopu. Mě osobně se vyplnilo několik mých snů, a tak uzavírám kapitolu Metal Breath Production s velkým uspokojením. Chtěl bych na tomto místě poděkovat mým kamarádům a spolupracovníkům, kteří to se mnou táhli hodně dlouho: Pavlovi Kusniarikovi, Michalovi Husákovi, Františkovi Březinovi, Pavlovi Fialovi, Petru Chvojkovi a Vladimíru Šumovi. Dále bych chtěl poděkovat za přízeň všem fanouškům, kteří nás kdy podpořili!"
Vydavatelství existuje oficiálně od listopadu 1991, samotný fanzin Metal Breath od dubna 1990. První titul vyšel v roce 1993 (ASMODEUS "Den zúčtování"), poslední v listopadu 2009 (CALES "Krf"). Aktivitu vydavatelství Metal Breath Production přebírá od 1. ledna 2012 sušická firma Magick Disk Musick (www.madmusick.cz), u které bude možné dále objednávat nabídku titulů v distribuci Metal Breath. Do konce roku 2011 bude probíhat plošný výprodej titulů z katalogu Metal Breath.
Nadále bude fanzin Metal Breath příležitostně vydáván ve formě PDF dokumentu (Metal Breath č. 54 vyjde na přelomu 2011/2012), který bude dostupný na stránkách metalbreath.cz. Zde bude také možné nadále objednávat původní tituly Metal Breath Production, které jsou v omezené nabídce prozatím k dispozici.
Od 1. ledna 2012 přestane zároveň platit notoricky známá adresa: Metal Breath Production, P.O. Box 5, 330 11 Třemošná, nadále bude možné firmu kontaktovat pouze mailem.

03.06.2011 - Serotonal v nové sestavě, nová skladba Under the Skin k poslechu

Serotonal oznámili, že koncem května 2011 k nim přibyl do sestavy nový basák Mike Hollows. Nyní je tedy sestava opět kompletní ve složení: Darren White - zpěv, Jon Francis-White - kytara, Matt Ford - kytara, Mike Hollows - basa a Wayne Denny - bicí. Zároveň Serotonal zveřejnili svou novou skladbu Under the Skin v demo verzi. Jedná se o první skladbu v nové sestavě po debutu "Monumental".

15.03.2011 - CALES 2011 pod novou firmou

CALES podepsali smlouvu na další desku "Return From The Other Side" se slovenským labelem Gothoom Productions. Deska by měla spatřit světlo světa v srpnu tohoto roku!

20.02.2011 - Petr Blackie Hošek vyhlášen dnes 19. osobností české scény

Multiinstrumentalista CALES Petr Blackie Hošek byl dnes vyhlášen 19. osobností české metalové scény v ceně trvdě rockových publicistů Břitva za rok 2010! Další výsledky této ankety naleznete zde.

05.02.2011 - Promises v nové sestavě!

Po dlouhé době se změnila stabilní sestava klatovských melodiků Promises. Z kapely odešli baskytarista Dalibor „Žába“ Hirič a kytarista Michal Lidinský. Naštěstí se Promises podařilo najít za oba náhradu. Kytarista Vítek Buriánek pochází z New Kiss a basák Petra Heřman ze StrangeFeelings. Promises pilně zkouší a připravují nové kousky. První koncerty v nové sestavě naleznete v sekci koncerty. Více informací na stránkách Promises.


Newsletter