Dying Passion


Dying Passion


Diskografie

Kontakt

Management: Zdeněk Neusar tel: +420 604 480 710, e-mail: ahmed@zebrinak.org

Kontakt na kapelu: e-mail: info@dyingpassion.com, Standa: mobil: +420 737 913 635, ICQ #334259202

Bandzone.cz: bandzone.cz/dyingpassion.

Biografie

Hlavním poznávacím znamením kapely je Zuzčin výrazný alt, kombinace melodických postupů, naléhavé kytary a pronikavé klávesové party tvořící netypické spojení psychadelie 70. let, melancholie gothic doom metalu a energie současného alternativního rocku. To vše a možná víc můžete nalézt v muzice DYING PASSION.

1999 "No Time"

Lidé si povšimli uskupení DYING PASSION po vydání prvního dema "No Time" (Bez času) v lednu 1999. Demo bylo řádně pokřtěno na premiérové "Ultra Doom Party" v klubu Rafanda v Zábřehu na Moravě. Akce se později stává periodickou díky velké návštěvnosti a úspěchu u publika. Kromě velmi pozitivních recenzí v tisku se kapele dostává výborných reakcí také od fanoušků. Ve stejném roce kapela zkouší štěstí také v několika vyhledávacích soutěží pro mladé začínající talenty, v anketách různých rockových periodik se umístili DYING PASSION na předních místech v rubrice Objev roku.

2000 "Secretly"

DYING PASSION podepisují smlouvu na svou první desku "Secretly" (Potají) rovnou se dvěma nezávislými vydavatelstvími Metal Breath Production a Epidemie Records. CD vychází 5.května 2000. Hudba DYING PASSION se rozrůstá o další nástroj - housle, které ve spojení s flétnou evokují středověkou až lehce folkovou atmosféru. Objevují se na festivalech Rock For People, Brutal Assault či Metal Breath Tour. Koncem roku 2000 přichází nový basák Standa "Vjacki" Pavlík. Nejvýraznějšími koncerty jistě bylo také předskakování holandským The Gathering v Praze v roce 2001 a také velmi úspěšný čtyřkoncert v pražské Akropoli společně s Forgotten Silence, Silent Stream Of Godless Elegy a Demimonde.

2002 "Voyage"

Hledání vlastní tváře a překročení stylových hranic posunuje tvorbu kapely více do progresivního rocku. V březnu 2002 začínají ve studiu Hacienda, za asistence Miloše "Dodo" Doležala, nahrávat druhé album "Voyage" (Cesta, plavba). Stylově zůstává ve vlivu gothic a doom metalu, ale naleznete zde také prvky ambient, blues, trip rocku s hojným užitím široké palety klasických nástrojů jako flétna, klavír, housle a violoncello, které velmi pěkně podbarvují vibrující kytary. CD vyšlo na Metal Breath v květnu 2002. Japonská verze Voyage vyšla u Black Wind Records (RIP) v dubnu 2003.

V létě 2003, po odchodu flétnistky Veroniky, zůstává kapela v pěti členech, odehrají velký počet tuzemských i slovenských koncertů a festivalů jako TRUTNOV open-air, Noc plná hvězd, Redblack fest, Beseda u Bigbítu, Brutal Assault, Allmetal fest, Noc temného rocku, Bizzare fest, Dark Side Of Moravia, včetně pozdně letního miniturné Metal Breath Tour. Videoklip skladby "Hot Breath of Night" sporadicky vysílá hudební TV "Óčko". Na konci roku 2003 přichází do kapely čerstvá krev, klávesák Laďa Špička alias Aladar.

2004 "Sweet Disillusions"

V tomto roce se udály významné události jak pro kapelu, tak především v soukromém životě. Zpěvačce Zuzaně a kytaristovi Standovi se narodil první potomek, dcera Eliška. Ještě před tím, v dubnu 2004 se DYING PASSION uzavírají do studia ŠOPA v Lipově, kde pod vedením Standy Valáška nahrávají svoje třetí album "Sweet Disillusions" (Sladké rozčarování). Členové chtěli opět zkusit něco nového, nebáli se oprostit od vyšlapaných postupů "doom" a vůbec "metalu". Album je daleko více různorodé, plné emotivních rockových skladeb v současném zvuku, objeví se i dechové nástroje jako trumpeta, klarinet a saxofon, které dodávají některým skladbám prvky jazzu, kabaretu a blues. Video vzniklo k úvodní skladbě "Song Of Liberty".

Sweet Disillusions vyšlo v říjnu 2004 u Metal Breath. Limitovaná verze 300 ks digipack vychází současně pod hlavičkou Epidemie Records. S vydáním alba DYING PASSION vyráží na české turné s kapelami Dusk (Pákistán), Dark Gamballe a Bethrayer; v dubnu 2005 předskakují v Praze žánrovou veličinu, britskou kapelu ANATHEMA.

2006

Letos se představili na některých tuzemských festivalech, již v nové sestavě, současně vzniká nový materiál pro další album. Bude opět jiné ...


Newsletter