Komorní orchestr Vysoké školy ekonomické v PrazeDiskografie

Kontakt

Pavel Procházka

Biografie

Komorní orchestr Vysoké školy ekonomické v Praze vznikl společně se smíšeným pěveckým sborem Vysoké školy ekonomické díky paní rektorce VŠE doc. Ing. Jaroslavě Durčákové, CSc. v únoru roku 2001 na základě jednoduché otázky: "Je celá řada univerzit, které se mohou pochlubit svým orchestrem, proč by na půdě naší VŠE nemohlo působit aktivně také hudební těleso?" Odpověď byla kladná, na čehož důkaz tu jsme my, ekonomové i neekonomové, hudebníci amatéři, poloprofesionálové i profesionálové, ale především muzikanti plni hudebního nadšení, kteří si spolu rádi zpříjemní studijní či pracovní život chvilkami protkanými libozvučnými melodiemi a kteří svou produkci rádi prezentují i na veřejných vystoupeních.

Komorní orchestr VŠE má v současné době téměř čtyřicet členů a hraje hudbu klasickou i romantickou, jako například díla J.S. Bacha, J. Haydna, W.A. Mozarta, L. Beethovena, A. Dvořáka, R. Wagnera, G. Faurého, F.Poulence, D.D.Šostakoviče či I.Stravinského. Pod vedením šéfdirigenta Haiga Utidjiana a dirigenta Kateřiny Maňasové studujeme díla nabitá povznášejícími tóny, které s potěšením zprostředkováváme široké hudební veřejnosti.

Komorní orchestr VŠE pravidelně koncertuje v Praze, ale své koncerty uvádí i mimo hlavní město - v Berouně, ve Zdicích či v Humpolci. Samozřejmostí je spolupráce Komorního orchestru a pěveckého sboru VŠE. Rozvíjíme též spolupráci s Orchestrem a sborem University Karlovy a smíšeným pěveckým sborem Slavoš Beroun. Jistě stojí za zmínku, že náš orchestr je registrován na mezinárodním seznamu univerzitních orchestrů a i tímto podporuje mezinárodní prestiž Vysoké školy ekonomické v Praze.

Newsletter