Sorath


Sorath


Diskografie

Kontakt

Kontakt na skupinu: Miroslav Sádlo, Lobezská 16, Plzeň, 326 00, e-mail: sorath@tiscali.cz.


Bandzone.cz: bandzone.cz/sorath.

Biografie


Skupina SORATH vznikla v září 1993 v sestavě : Admirerforestae - guitar, vocals; Francis Empty - guitar; Martin Tree - bass; Ottar Distress - drums. Tato sestava vydržela až do června 1997.

V dubnu 1994 bylo v amatérském čtyřstopém studiu v Plzni nahráno první demo s názvem "666 To Awakening". Čtyřicetiminutové nahrávky obsahující osm skladeb ve stylu black-death se prodalo téměř 300 kusů. Na svůj koncertní debut si kapela počkala až do podzimu roku 1994. V té době už byl připravován materiál na další demo. "Voices" bylo nahráno v osmistopém studiu Demos v Praze a prodalo se asi 500 kazet. SORATH začal více koncertovat. V některých časopisech se objevily kladné recenze. Ozval se zahraniční underground a "Voices" se podařilo dostat do distribuce Autonomy prod. (Ger), Shiver rec. (Bel) a Adipocere rec. (F).

Na podzim roku 1995 kontaktovala SORATH firma Pussy God rec. a nabídla vydání split CD se skupinou UNCLEAN. V prosinci 1995 byl materiál na toto CD nahrán v šestnáctistopém studiu Benas. Na splitku SORATH má sedm skladeb o celkové délce 28 min. Nový materiál byl pojmenován "Matache Chavala" a o něco později vyšel samostatně i na MC. Hudební periodika ohodnotila novou nahrávku vesměs kladně, dlouho na sebe nenechaly čekat ani nabídky k distribuci od zahraničních firem. O tom, že je o SORATH zájem svědčí fakt, že kompaktních disků bylo prodáno 1200 a kazet 500.

Následovala série koncertů s českými i zahraničními kapelami. Při této příležitosti zavítal SORATH několikrát do Německa a na Slovensko. V dubnu 1997 vyšlo u firmy Epidemie rec. split EP SORATH/ISACAARUM, kde se SORATH prezentuje novou skladbou "Enlightenment" a nově nahranou skladbou "Torment" z prvního dema.

V květnu byla skupina oslovena firmou Leviathan rec., která projevila zájem o vydání dalšího počinu SORATHu na CD. Nová deska s názvem "Gnosis" byla nahrána běhen července 1997. Jako bonus se na CD objevily čtyři kusy z dema "666 To Awakening", které byly nově nahrány na konci roku 1996. Těsně před vstupem do studia opustil kapelu baskytarista Martin Tree a teprve v říjnu přišel do kapely nový basák Mar Markion.

"Gnosis" vyšlo v únoru 1998. Bohužel přístup malých zahraničních labelů neodpovídal představám kapely, a tak se mimo Českou republiku prodalo nejvíce CD v Německu a to díky Nuclear Blast a Last Episode rec.

Současně s propagací této nahrávky začala kapela pomalu pracovat na dalším CD pro Leviathan rec. Nahrávání nakonec proběhlo až v dubnu 2000. CD "Omnes Dii Gentium Daemonia" vychází v září 2000. Následuje několik koncertů a menší (vydařené) turné po České republice pod názvem "Metal Breath tour 2000" ve společnosti kapel INGROWING, FLESHLESS, BREAKING BEADS, DYING PASSION. Už v této době se objevují první známky pozdější spolupráce s českým labelem Metal Breath (Pavla Maňase), jejíž následné nabídky kapela zprvu odmítá zejména z důvodů nepříliš příznivé finanční situace. Příliš laxním a v oblastech distribuce a reklamy nezodpovědným jednáním firmy Leviathan rec., je kapela nakonec stejně donucena toto vydavatelsví opustit. Rok 2001 je těmito skutečnostmi jasně poznamenán, činnost skupiny se pozastavuje a její aktivita v tomto období není nijak výrazná.

Léto následující se však již kapela znovu objevuje na významnějších akcích, a mj. i opět při příležitosti "Metal Breath tour 2002" znovu ve společnosti DYING PASSION a SAD HARMONY. Práce na novém albu jsou v tuto dobu již v plném proudu a smlouva s hudebním vydavatelstvím, přes všechny drobné i zásadní výhrady, ale nakonec ve prospěch kapely, nevyhnutelná. Koncem února 2003 je materiál na nové CD, i přes nepatrné problémy se zkušebnou, již konečně připraven a kapela se při drobné koncertní aktivitě chystá do studia HACIENDA /Dodo Doležala/.

K vydání CD "Vivimos En Perpetua Guerra" dochází v červenci 2003 pod hlavičkou Metal Breath Production. Toho léta se kapela prezentuje živými vystoupeními po letních českých festivalech, k nimž nejprestižnějším patří Brutal Assault či Open Hell. Za hojné účasti fans kapela důstojně oslavila 30.8.2003 již 10 let své existence v plzeňském klubu Divadlo pod Lampou a to ve společnosti TROLLECH a SAD HARMONY. Při této příležitosti se dostalo i na křest novinkového CD "Vivimos En Perpetua Guerra". Celý podzim 2003 a zimu 2004 patřil výhradně k živé prezentaci novinkového materiálu, jejímž vrcholem byla akce 20.4.2004 v pražském klubu Abaton a to s norskou black metalovou veličinou MAYHEM. Počátkem léta 2004 se domlouvá realizace společného split 7"EP s plzeňskými TROLLECH. Příslib realizace tohoto EP dala kralupská firma PIGEONSHIT AGENCY. Další ročník Metal Breath Tour se uskutečnil v září 2004 s děčínskými THE RAYS OF THE SUN a death black stálicí české scény AVENGER. Tour se po všech stránkách zdařilo a podpora fans byla skvělá. Po dlouhé době se SORATH podíval v říjnu 2004 opět do Německa, jmenovitě do Drážďan a zahrál si v klubu Heavy Duty se CYNIC SEQUENCE. Ke konci roku 2004 vrcholí přípravy na EP s názvem "Saros". Nahrávání se uskutečnilo na konci února ve studiu HELLSOUND pod produkčním dohledem Honzy Kapáka z AVENGER. 7"EP vychází v polovině dubna 2005 pod hlavičkou firmy PigeonShit Agency.


Newsletter